O co jde | Spinkání | Papáničko | Co dělat | Na čumendu | Kolik za to | Kdy přijet | Fotečky | Díkes | Kudy k nám | Ozvěte se

Spinkání

Kapacita základny je 60 míst, z toho

  • 40 míst v osmi chatkách

  • 16 míst ve třech čtyřlůžkových  a dvou dvoulůžkových pokojích

  • 6 míst ve dvou třílůžkových pokojích s extra sociálním zařízením

  • pro táborové pobyty nad 50 osob poskytujeme i nové ubytování až pro 9 osob v přilehlém domku, který je po revitalizaci v roce 2019 z dotace MŠMT ČR.

Aktuality v čase

Celý areál prošel v zimě 2009 rekonstrukcí elektroinstalace, chata i chatky se nyní dají vytápět, a základnu je tedy možné využívat i v zimních měsících. Rekonstrukce elektroinstalace byla financována z grantu MŠMT ČR. 

Na konci roku 2009 byla budova "zateplena koberci" a pokoje vybaveny novým nábytkem.  - v hlavní budově se nyní chodí v přezůvkách.

 

Na podzim 2010 jsme zrekonstruovali podlahy a vybavení chatek a podlaha jídelny.

Za přispění MŠMT ČR jsme v roce 2010 zrekonstruováno přilehlé hřiště, vyměněn plot a položen nový umělohmotný povrch.

Rovněž v roce 2010 jsme opět za přispění MŠMT ČR opravili svody dešťových kanalizací. Nyní už nehrozí, že by vydatnější srážky zaplavily sklepní prostory, jak se to dříve občas stávalo.  

V roce 2011 jsme získali grant od MŠMT na opravu venkovního sociálního zázemí pro chatky. Tím se vyřešil nedostatek záchodů a sprch v areálu a zjednodušil přístup pro děti ubytované ve venkovních chatkách.

 

V letech 2012 a 2013 jsme pokračovali ve zvelebování základny - hlavní budova má nyní sedlovou střechu, takže ani při největších deštích už na nás neprší :-) Zároveň jsme zateplili v budově kompletně zateplili stropy. Největší změnou pro děti je nové "hlediště", které jsme vybudovali v klubovně pro společné programy i sledování filmů v Myšineckém kině. 

V roce 2014 dostala celá budova nový zelený kabát a nové výplně otvorů - dveře a okna. Opět za podpory z investičních grantů MŠMT.

 

V roce 2015 opět po úspěšném podání  na MŠMT zrekonstruovány vnitřní WC a koupelny, podpořeno v zimě podlahovým vytápěním, tak už při koupání u nás není zima.
V roce 2017 jsme si podaly víceletý projekt na MŠMT a  uspěli jsme: 

2017

Zrušena naše "venkovní můra" v podobě požární nádrže a nefunkční sauny. Vybudována podzemní požární nádrž odpovídající potřebě požární vody.  Prostor zrekultivován, upraveno koryto potoka a postaven plot.  

Současně v roce 2017 byla vyměněna futra a dveře ve všech vnitřních prostorách. za finanční podpory ústředí Duhy. Z utrženého zisku pak vymalovány chatky a vylité nové kamínkové podlahy v chatkách.

2018

rekonstrukce kuchyně a jejího vybavení

2019 

bylo odstraněno dalšího "slabé místo" našeho areálu. Z zemi šel domek správce , který byl obydlen stěnách hlavně  myšáky z okolí, bortila se mu podlaha, která doslova plavala pod  nohama. Na původních základech vyrostl nový dům se stejným využitím. 

_________________________________________________________________________________________
Dalším počinem let 2018,2019 je narovnávání pozemkových nesrovnalostí v katastrálních mapách, které jsme zdědili spolu s majetkem od státu. V roce 2018 se podařilo s obcí vyměnit obecní pozemky za budovou (kanalizace byla vybudována na obecním pozemku) za příjezdovou cestu. Následně bude jednáno o výměně pozemků vrchního parkoviště a dílu pozemku nad Myšincem v místě kde dříve bývala obecní skládka.

 

Na jaře 2019 prošly rekonstrukcí od podlahy i dva pokoje, které mají vlastní sociální zařízení. Za peníze z ústředí jsme do nich pořídili rodinné postele s masivu a nové podlahy a izolace snad zajistí odstranění přebytečné vlhkosti a tím jejich celkové zútulnění.
__________________________________________________________________________________________

V roce 2020 byla z dotace MŠMT a z výnosů provozu kompletně předělána podlaha v jídelně a linoleum vyměněno za keramickou dobře udržovatelnou dlažbu včetně oprav stěn a elektroinstalace. 
současně také odizolován částečně po obvodu kuchyně, jídelny až sklepa dům a zajištěn odtok dešťové a podzemní vody, která ohrožovala základy domu.
K Vánocům 2021 jame si nadělili nové vybavení klubovny a jídelny, aby se zvedl komfort našich hostů a zpříjemnil  čas strávený v obou prostorách.

 

V roce 2022 se nám do areálu podařilo přivést internetové připojení a konečně už můžete fotografie z táborů sdílet s rodiči bez vyjíždění na kopec a "lovení" signálu.

 

V roce 2023 nám v areálu přibylo hřišťátko na Člověče, nezlob se..., šachy, ruské kuželky a několik ploch pro nové posezení včetně bytelných lavic a stolů. Dále je rozšířen prostor klubovny včetně nové podlahy. 

S opravami povrchů ve venkovním prostoru není možno uspět v ministerských projektech a tak tedy za vydělané peníze opravujeme chodník před hlavní budovou, kde ten původní nebezpečně zvedaly kořenové systémy bříz. 

Naše další plány pro příští období ekostezka pro děti, pocitový chodníček, stání pro odpady s ekologickým třídícím systémem, mini hřiště na posilování, venkovní tabule a další drobnosti, které vás budou lákat, abyste přijeli znovu a znovu.

 

Chatky

mají poschoďové postele IKEA . Jsou vybaveny jednoduše – kromě postelí ještě poličkami či skříněmi na uložení věcí. Na terásce s botníkem.

 

Pokoje

mají kromě postelí také základní prostory pro uložení věcí. Tři z pěti pokojů mají hezkou vybavenou terásku (stolek se židličkami) s výhledem na celý areál.

 

Sociální zařízení

je v hlavní budově blízko pokojů. Pro chatky ve venkovním prostoru.

Ubytováváme vždy jen jednu skupinu děti, která má zároveň plně k dispozici klubovnu a jídelnu.

 

Tisk  |  Nahoru
 
Designed and powered by Cyber Fox