O co jde | Spinkání | Papáničko | Co dělat | Na čumendu | Kolik za to | Kdy přijet | Fotečky | Díkes | Kudy k nám | Ozvěte se

Spinkání

Kapacita základny je 60 míst, z toho

  • 40 míst v osmi chatkách

  • 16 míst ve třech čtyřlůžkových  a dvou dvoulůžkových pokojích

  • 6 míst ve dvou třílůžkových pokojích s extra sociálním zařízením.

 

Celý areál prošel v zimě 2009 rekonstrukcí elektroinstalace, chata i chatky se nyní dají vytápět, a základnu je tedy možné využívat i v zimních měsících. Rekonstrukce elektroinstalace byla financována z grantu MŠMT ČR. 

Na konci roku 2009 byla budova "zateplena koberci" a pokoje vybaveny novým nábytkem.  - v hlavní budově se nyní chodí v přezůvkách.

 

 

Aktuality v čase

Na podzim 2010 jsme zrekonstruovali podlahy a vybavení chatek a podlaha jídelny.

Za přispění MŠMT ČR jsme v roce 2010 zrekonstruováno přilehlé hřiště, vyměněn plot a položen nový umělohmotný povrch.

Rovněž v roce 2010 jsme opět za přispění MŠMT ČR opravili svody dešťových kanalizací. Nyní už nehrozí, že by vydatnější srážky zaplavily sklepní prostory, jak se to dříve občas stávalo.  

V roce 2011 jsme získali grant od MŠMT na opravu venkovního sociálního zázemí pro chatky. Tím se vyřešil nedostatek záchodů a sprch v areálu a zjednodušil přístup pro děti ubytované ve venkovních chatkách.

 

V letech 2012 a 2013 jsme pokračovali ve zvelebování základny - hlavní budova má nyní sedlovou střechu, takže ani při největších deštích už na nás neprší :-) Zároveň jsme zateplili v budově kompletně zateplili stropy. Největší změnou pro děti je nové "hlediště", které jsme vybudovali v klubovně pro společné programy i sledování filmů v Myšineckém kině. 

V roce 2014 dostala celá budova nový zelený kabát a nové výplně otvorů - dveře a okna. Opět za podpory z investičních grantů MŠMT.

 

V roce 2015 opět po úspěšném podání  na MŠMT zrekonstruovány vnitřní WC a koupelny, podpořeno v zimě podlahovým vytápěním, tak už při koupání u nás není zima.
V roce 2017 jsme si podaly víceletý projekt na MŠMT a  uspěli jsme: 

2017
zrušena naše "venkovní můra" v podobě požární nádrže a nefunkční sauny. Vybudována podzemní požární nádrž odpovídající potřebě požární vody.  Prostor zrekultivován, upraveno koryto potoka a postaven plot.  

2018

rekonstrukce kuchyně a jejího vybavení

 

 

2019 
bylo odstraněno dalšího "slabé místo" našeho areálu. Z zemi šel domek správce , který byl obydlen stěnách hlavně  myšáky z okolí, bortila se mu podlaha, která doslova plavala pod  nohama. Na původních základech vyrostl nový dům se stejným využitím. 

_________________________________________________________________________________________
Současně v roce 2017 byla vyměněna futra a dveře ve všech vnitřních prostorách. za finanční podpory ústředí Duhy. Z utrženého zisku pak vymalovány chatky a vylité nové kamínkové podlahy v chatkách.

Dalším počinem let 2018,2019 je narovnávání pozemkových nesrovnalostí v katastrálních mapách, které jsme zdědili spolu s majetkem od státu. V roce 2018 se podařilo s obcí vyměnit obecní pozemky za budovou (kanalizace byla vybudována na obecním pozemku) za příjezdovou cestu. Následně bude jednáno o výměně pozemků vrchního parkoviště a dílu pozemku nad Myšincem v místě kde dříve bývala obecní skládka.

 

Na jaře 2019 projdou rekonstrukcí od podlahy i dva pokoje, které mají vlastní sociální zařízení. Za peníze z ústředí jsme do nich pořídili rodinné postele s masivu a nové podlahy a izolace snad zajistí odstranění přebytečné vlhkosti a tím jejich celkové zútulnění.
__________________________________________________________________________________________

V roce 2020 byla z dotace MŠMT a z výnosů provozu kompletně předělána podlaha v jídelně a linoleum vyměněno za keramickou dobře udržovatelnou dlažbu včetně oprav stěn a elektroinstalace. 
současně také odizolován částečně po obvodu kuchyně, jídelny až sklepa dům a zajištěn odtok dešťové a podzemní vody, která ohrožovala základy domu.
K Vánocům 2021 si nadělíme nové vybavení klubovny a jídelny, aby se zvedl komfort našich hostů a zpříjemnil  čas strávený v obou prostorách.
Naše další plány pro příští období jsou rekonstrukce přístupových chodníčků a přilehlých betonových ploch, "zabydlení" vzniklého prostoru po bývalé nádrži, úprava prostoru před chatkami(předsíňky, schodiště).

 

Chatky

mají poschoďové postele IKEA . Jsou vybaveny jednoduše – kromě postelí ještě poličkami či skříněmi na uložení věcí. Na terásce s botníkem.

 

Pokoje

mají kromě postelí také základní prostory pro uložení věcí. Tři z pěti pokojů mají hezkou vybavenou terásku (stolek se židličkami) s výhledem na celý areál.

 

Sociální zařízení

(pro chatky i pokoje) je v hlavní budově blízko pokojů.

Ubytováváme vždy jen jednu skupinu děti, která má zároveň plně k dispozici klubovnu a jídelnu.

NYNÍ PO REKONSTRUKCI VENKOVNÍ SOUCIÁLNÍ ZÁZEMÍ PRO CHATKY Z DOTACE MŠMT 2011.

Tisk  |  Nahoru
 
Designed and powered by Cyber Fox